Tuleviku äririskid – Zone

“Ettevõtted ei taju küber-äririske ning ei oska neid maandada. Noored on koolis õppinud seisma oma õiguste ja vabaduste eest ning selles väljakutses õpivad nad märkama viise, kuidas ettevõtted nende andmeid teadlikult või teadmatult ohtu seavad. Ettevõtjad saavad väärtusliku kogemuse enne, kui juhtub tegelik andmeleke.” – sissejuhatus Peeter Marvetilt (resident-häkker, zone.ee)

Küberpätid on muutunud oluliselt võimsamaks ja täpsemaks

Kuidas müüa turvalisust?

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) on omanud lähimineviku majanduse ja ühiskonna arengutes väga suurt rolli. Internet, arvutid, mobiiltelefonid,ja muud nutiseadmed ning -lahendused on loonud võrreldes varasemate aegadega uued võimalused inimeste igapäevaelu ja -töö, aga ka õppimise ja vaba aja korraldamiseks täiesti uudsel moel. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) on tänapäeval üks peamisi vahendeid mistahes elualal konkurentsivõime tõstmiseks. Infoühiskonnas, nagu nimigi ütleb, tegeletakse peamiselt infoga – selle loomise, levitamise ja tarbimisega – ning sellel tegevusel on nii majanduslikud, kultuurilised kui poliitilised mõjud.

Infotehnoloogia arengu trende vaadates on selge, et ka lähema paarikümne aasta jooksul jätkub selle oluline roll majanduse ja ühiskonnaelu edendamisel. Kui seniajani on arengu mootoriks olnud suurema võimsusega arvutustehnika või uudsete taristu lahenduste välja töötamine, siis edaspidi sõltuvad arengud pigem sellest, kuidas infotehnoloogia pakutavaid võimalusi erinevates valdkondades uuendustele avada ning kasutusele võtta. Infotehnoloogia (aga ka tehnoloogia laiemalt) areng ning tema kasutusalade suurenemine esitab suurenenud nõudmised selle kõige turvalisuse paindlikuks tagamiseks.

“Be ready to prove your business value from your security investments.”

“Cyber security in business has been a distant, complicated and technical topic, which is why businesses are now sensing their vulnerability. Cyber security in business is one of the strategic areas of modern companies, without which it is not possible to survive in an increasingly digitized world.” – Toomas Danneberg

Võimalik projekt:

Kaevake kohtusse veebipood, mille veebiserverist on lekkinud kliendikaardi andmebaas, kus on sinu (alaealine) ja lapsevanema epost, isikukood, eelistused.

  • Keda kaasaksid?
  • Mis on raskendavad asjaolud üldmääruse vaatest (mida oleks veebipood pidanud tegema andmete kaitsmiseks, aga ei teinud?)
  • Teistpidi – mis on sinu kui kliendi “äririsk”, mida oleksid saanud teha teisiti?

Miks on küberturvalisus oluline igale ettevõttele?

Andke kindlasti teada, kui projekti teema huvitab. Oleme valmis kaasa mõtlema ja juhendama.

Projekti partnerid:

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.